داخلی

آئین کلنگ زنی بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش

آئین کلنگ زنی بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش
آئین کلنگزنی و عملیات اجرایی پروژه بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و دکتر روح‌الله دهقانی فیروز آبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در منطقه پدافند هوایی شمال تهران برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در آئین کلنگ زنی بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش که دکتر روح‌الله دهقانی فیروز آبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در منطقه پدافند هوایی شمال تهران برگزار شد، گفت: توسعه فناوری نیاز کشور و بر اساس منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) یک امر اجتناب ناپذیر است.
امیر دریادار سیاری افزود: پایداری و تحکیم استقلال این کشور به مانند دوران دفاع مقدس نیازمند حضور جوانان نخبهای است که با تلاشهای ارزشمند خود در راستای رفع نیازمندیهای این مرز و بوم و تولیدات داخلی صادقانه تلاش میکنند.
وی علم و فناوری را از اساسیترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور و یکی از محورهای مهم در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دانست و اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح با محوریت وزارت دفاع به عنوان یک سازمان پژوهش محور و از ارکان تولید قدرت دفاعی کشور در راستای جامه عمل پوشاندن به منویات فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) عمل میکنند.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه کشور ما بدون گام برداشتن در جاده گسترش علم، دانش و  فناوری امکان ندارد به نقطه مطلوب برسد، خاطرنشان کرد: امیدوارم با بهره‌برداری از این بوستان علمی و با تکیه بر توانمندی دانشمندان متعهد و متخصص داخلی به قدرت بازدارنده در تراز نظام تبدیل شویم و به نقطه مطلوب و اثرگذار در معادلات نظامی و سیاسی در سطح منطقه و فرامنطقه دست یابیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: آگاهی و واقف بودن به مسائل علم و فناوری، ارتش جمهوری اسلامی ایران را به یک سازمان فناور پایه تبدیل کرده و امید است که در این مسیر حرکت رو به رشدی داشته باشیم.
بوستان فناوری و نوآوری گلستان ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینی به مساحت ۶ هکتار در منطقه تهرانسر ساخته و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.