بین الملل

تداوم حملات هوایی به غزه/ فعال شدن پدافند مقاومت

تداوم حملات هوایی به غزه/ فعال شدن پدافند مقاومت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد امروز جمعه حملاتی به مناطق مختلف غزه انجام دادند.

خبرنگار فلسطین الیوم گزارش داد: جنگنده های رژیم صهیونیستی مرکز گردان ۱۳ مقاومت فلسطین در اردوگاه المغازی در غزه را با ۱۵ موشک هدف قرار دادند.

این حمله موجب ایجاد وحشت کودکان و زنان شد.

منابع فلسطینی از فعال شدن پدافند هوایی مقاومت فلسطین در شمال غزه خبر دادند.

گردانهای عزالدین قسام هم از مقابله پدافند مقاومت با حمله هوایی صهیونیستها خبر داد.

همچنین موشکهایی از جنوب غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شد و به دنبال آن صدای آژیر خطر به صدا درآمد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی رهگیری موشکهایی از غزه از سوی گنبد آهنین شد.

به دنبال حملات مقاومت در شهرک نشین نیرعام و مفلاسیم در حومه غزه صدای آژیر خطر به صدا درآمد.

واکنش جهاد و حماس به حملات رژیم صهیونیستی

حازم قاسم سخنگوی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که حملات بامداد امروز جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه در راستای ادامه جنایات بی‌وقفه دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ انجام گرفت.

حازم قاسم عنوان کرد که این حق ملت و مقاومت فلسطین است که با تمامی آنچه در اختیار دارند، از خود در برابر جنایات دشمن دفاع کنند.

وی تاکید کرد که مقاومت در نوار غزه به وظیفه خود عمل کرده و به دفاع از ملت و مقدسات فلسطین ادامه می‌دهد.

طارق سلمی سخنگوی جهاد اسلامی هم عنوان کرد که پیام مقاومت در غزه بیانگر آمادگی آن و کوتاه نیامدن در برابر خون فلسطینیان و هشدار به دشمن صهیونیستی است مبنی بر اینکه هرگز برای پاسخ به جنایات آن تردید نخواهد کرد.

سلمی اظهار داشت که رویارویی بامداد امروز مقاومت با حمله جنایتکارانه دشمن صهیونیستی بخشی از پیام مقاومت بود و دشمن باید برحذر باشد و بداند که خون فلسطینیان بسیار باارزش است و جنین و قدس پشتوانه‌ای قدرتمند دارند.

وی گفت که مقاومت حق مسلم ملت فلسطین برای دفاع از خود است و گروه‌های مقاومت متحد هستند و دشمن نمی‌تواند میان آنان جدایی بیاندازد

کد خبر 5693105