فرهنگی

سپهبد قرنی در برابر توطئه انحلال ارتش نقش اساسی واسطوره ای ایفا کرد

سپهبد قرنی در برابر توطئه انحلال ارتش نقش اساسی واسطوره ای ایفا کرد

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سپهبد شهید محمدولی قرنی از کسانی بود که در اطاعت از امر حضرت امام (ره) در برابر توطئه انحلال ارتش به شدت دفاع کرد و در این زمینه نقش اساسی واسطوره ای ایفا کرد.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد بهمن رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی بندر لنگه گفت: شهید قرنی دوبار علیه رژیم ستم شاهی طاغوت کودتا کرد و در پی آن خلع درجه و از حقوق شهروندی نیز محروم شد اما خم به ابرو نیاورد و به مبارزه خود ادامه داد و برای اینکه مبارزه اش پاک باشد رابطه خود را با آیت الله میلانی که نماینده حضرت امام (ره) بود حفظ کرد.

وی تصریح کرد: در واقع شهید قرنی دست به جهاد کبیر زد و با اینکه به شدت تحت فشار بود هیچگاه احساس خستگی نکرد.

حجت‌الاسلام بهمن عنوان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، حضرت امام (ره) سپهبد قرنی را به عنوان نخستین رئیس ستاد مشترک ارتش منصوب فرمودند و این به آن معناست که امام (ره) به او اعتماد کامل داشت چراکه با مدیریت انقلابی شهید قرنی، ارتش انسجام یافت و بسیاری از توطئه های گروه های ضدانقلاب از جمله در آمل، ترکمن صحرا، گنبد و بویژه غائله کردستان خنثی شد.

وی در خصوص نقش اسطوره ای شهید قرنی در جلوگیری از انحلال ارتش گفت: سپهبد شهید محمدولی قرنی از کسانی بود که در اطاعت از امر حضرت امام (ره) در برابر توطئه انحلال ارتش به شدت دفاع کرد و در این زمینه نقش اساسی واسطوره ای ایفا کرد.
سپهبد محمدولی قرنی در روز سوم اردیبهشت ۵۸ توسط گروهک ضاله فرقان ترور و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به اولین شهید ترور ملقب شد ودر حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.