داخلی

عملکرد درخشان شهید صیاد در خنثی سازی توطئه منافقان/ پاسگاه متحرک هوایی برای عملیات زمینی، ابداع‌ سپهبد صیاد در طول جنگ تحمیلی است

عملکرد درخشان شهید صیاد در خنثی سازی توطئه منافقان/ پاسگاه متحرک هوایی برای عملیات زمینی، ابداع‌ سپهبد صیاد در طول جنگ تحمیلی است

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی، با حضور امیرسرتیپ آراسته رئیس هیئت معارف جنگ در در مسجد امام حسین (ع) بیرجند مراسم گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی برگزار شد.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا، گفت: منافقان می‌خواستند در عملیات "فروغ جاویدان" نظام را در سه روز ساقط کنند اما شهید صیاد با عملیات راهبردی پاسگاه متحرک هوایی در هشت ساعت منافقان را شکست داد.

 امیر سرتیپ آراسته افزود: تجلی قرآن در سیره صیاد شیرازی از صفات بارز شخصیتی این شهید بود و تعداد زیادی آیات قرآن در کلام و رفتارش دیده می‌شد.‌

وی گفت: شهید صیاد شیرازی هرگز از انقلاب طلبی نداشت و هرچه طلب می‌کرد برای انجام ماموریت‌ها بود لذا به تبعیت از سیره آن شهید باید احساس دین به انقلاب اسلامی را در خود نگه داریم.

مشاور نظامی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه در 18 روز محاصره و حمله ضد انقلاب به منطقه غرب کشور شرایط بسیار سختی بر جبهه خودی حاکم شده بود، گفت: شهید در چنین شرایطی خدا را شکر می‌کرد که با تعداد زیادی از ضد انقلاب‌ها در این عملیات مواجه بودیم و هیچ تیری از سربازان هدر نمی‌رفت لذا می‌توانستیم با توان کم دشمن را شکست دهیم.

همرزم شهید صیاد شیرازی با تشریح  وقایع سردشت گفت: زمان آزادسازی سردشت شهید صیاد شیرازی به کلام الهی توصیه می‌کرد و تاکید داشت که باید به ضدانقلاب هم پاسخ قرآنی دهیم.

سرتیپ آراسته، اذعان داشت: پاسگاه فرماندهی تاکتیکی شهید صیاد شیرازی در عملیات مرصاد تنها دو نیرو داشت ولی با این شرایط شهید صیاد مردانه جنگید.

وی با اشاره به اینکه پاسگاه متحرک هوایی برای عملیات زمینی از ابداع‌های سپهبد صیاد شیرازی در جنگ تحمیلی بود که یقینا اقدامی بی‌نظیر بود، تصریح کرد: این فرماندهی به شکل تاکتیکی، صحنه و راهبردی بود چون منافقان می‌خواستند در عملیات "فروغ جاویدان" نظام را در سه روز ساقط کنند اما شهید صیاد با عملیات راهبردی در هشت ساعت منافقان را شکست داد.

رئیس هیئت معارف جنگ با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید صیاد شیرازی، گفت: کمک به دیگران آن هم به طور ناشناس و اطاعت بی چون و چرا از ولایت فقیه از مهمترین این ویژگی‌ها بود و صیاد شیرازی همواره عزت و آبرو را از سمت خدا می‌دید و با چنین دیدگاهی در جنگ حضور جانانه داشت.

وی با اشاره به رشادت‌های این شهید والامقام در جنگ‌های لبنان و سوریه و انتقال تجربیات دفاع مقدس ادامه داد: شهید صیاد شیرازی حرفه خود را همواره جنگیدن می‌دانست و هیچ لحظه از وظایف خود کوتاهی نکرد؛ شهید صیاد شیرازی معتقد بود هر جا مظلوم، خانواده شهید و رزمنده‌ای هست چه داخل یا خارج از کشور مدیون آنها هستیم.

در این آیین که نماینده ولی فقیه و فرماندهان  و مسئولان  یگان های آجا ، فراجا ، سپاه و ... مستقر در استان خراسان جنوبی  حضور داشتند ؛ از جمعی از خانواده های شهدا نیز  تجلیل به عمل آمد.