فرهنگی

نماز اول وقت، پیام عاشورا / اهتمام عزاداران مکتب اباعبدالله الحسین به فریضه نماز

نماز اول وقت، پیام عاشورا / اهتمام عزاداران مکتب اباعبدالله الحسین به فریضه نماز

به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی حجت‌الاسلام والمسلمین بهمن رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع کارکنان منطقه پدافند هوایی شمال ابراز داشت:  امام حسين(ع) درحالي كه خود، ياران و فرزندانشان تشنه بودند، از دشمن در خواست آب نكرد، ولي براي نماز و مناجات يك شب مهلت خواست و اين نشان از اهميت نماز در دين اسلام و ائمه اطهار است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین بهمن افزود: عدم آگاهي لازم از آثار و بركات نماز در زندگي فردي و اجتماعي، تامين سعادت دنيا و آخرت انسان و عدم معرفت نسبت به خداوند و حقيقت نماز باعث مي شود توجّه به نماز در فرد كم شود در حالي كه نماز آثار و بركات فراواني در زندگي همه افراد دارد.

 

وی  نماز اول يكي از شاخصه هاي اصلي قيام امام حسين(ع) و ياران باوفايشان است كه ما اهميت اقامه نماز را در زيارت نامه امام حسين(ع) مي خوانيم لذا كساني كه به اين امام همام اقتدا مي كنند بايد به اين مهم توجه ويژه داشته باشند.

 

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش برگزاري نماز اول وقت در روز عاشورا و ديگر ايام سال از اهميت بالايي برخوردار است كه اين مهم بايد در محافل عمومي به ويژه عزاداري ها و روضه ها، مساجد و تكايا نسبت به تبيين آن اقدام شود.

 

وی تاکید کرد: جامعه‌ حسینی آن جامعه‌ای است که بتواند شعائر و مبانی و اصول واقعه کربلا و حرکت امام حسین(ع) مانند عدالت‌خواهی، حق‌طلبی، عدم سازش با دستگاه ظلم و عدم بیعت را از روح این نهضت استخراج کرده و بر مبنای آن حرکت کند.