بین الملل

کمک‌های جدید تحولی را در رویارویی اوکراین و روسیه به‌وجود می‌آورد

کمک‌های جدید تحولی را در رویارویی اوکراین و روسیه به‌وجود می‌آورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانوستی، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا که امروز سه شنبه در سفری دیپلماتیک و غیرمنتظره وارد کی‌یف شده بود، با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، وزیر خارجه آمریکا در کی یف پس از این دیدار خطاب به خبرنگاران ادعا کرد: تجهیزات و تسلیحات جدیدی از بسته کمکی ایالات متحده در روزهای آینده به میدان نبرد در اوکراین رسانده خواهد شد.

وی در این خصوص ادامه داد: ایالات متحده در حال همکاری با شرکای خود در زمینه ارائه سامانه های دفاع هوایی بیشتر به اوکراین است. بسته جدید کمک های تسلیحاتی به کی یف، جنگ را متحول خواهد کرد. بخش اعظم بسته کمکی آمریکا به اوکراین رسیده و مابقی آن نیز در راه است.

آنتونی بلینکن در ادامه اضافه کرد: این بسته، تحولی را در رویارویی اوکراین و روسیه به وجود می آورد. دولت آمریکا قصد دارد از اختیارات دریافتی از کنگره برای مصادره دارایی های روسیه استفاده کند.

به گزارش تلویزیون یورو نیوز، این چهارمین سفر آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا به اوکراین از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه به شمار می آید.

وعده های وزیر امور خارجه آمریکا در حالی تکرار می شود که در ماه های اخیر روسیه ابتکار عمل در نبرد را در دست داشته و چندین منطقه را آزاد کرده است.

گفتنی است پیشتر یک مقام آمریکایی به شرط ناشناس‌ماندن در گفتگو با خبرنگاران گفته بود: بلینکن بامداد امروز سه‌شنبه با قطار وارد کی‌یف شد و امیدوار است که این سفر یک پیام قوی از اطمینان خاطر به اوکراینی ها که آشکارا در لحظه بسیار دشواری هستند، ارسال کند.