اخبار سربازی

دانش‌آموزان عازم سربازی بخوانند

دانش‌آموزان عازم سربازی بخوانند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سرهنگ حسین پیوندی، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر تأخیر در اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری مربوط به پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مهلت معرفی مشمولان فارغ‌التحصیل پایه دوازدهم خرداد و شهریور سال ۱۴۰۱ که باید حداکثر تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ نسبت به تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام کنند، به مدت یک ماه تا تاریخ پایان مهرماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

وی گفت: این دسته از مشمولان در صورت قبولی (با کنکور یا بدون کنکور) در نیمسال اول سال تحصیلی (مهرماه ۱۴۰۲) ثبت‌نام و با احراز شرایط از معافیت تحصیلی بهره‌مند می‌شوند. ضمناً در صورت عدم قبولی یا عدم ادامه تحصیل موظف هستند حداکثر تا پایان مهرماه ۱۴۰۲ برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

پیوندی افزود: مشمولان قانون خدمت سربازی که برابر ضوابط قانونی برای تکمیل ظرفیت و یا شروع به تحصیل در نیم سال دوم بهمن ۱۴۰۲ پذیرفته می‌شوند تا پایان مهرماه ۱۴۰۲ باید وضع خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند و پس از اخذ برگ اعزام بدون غیبت با ارائه گواهی قبولی در دانشگاه از تسهیلات تمدید تاریخ اعزام که متعاقباً اعلام خواهد شد بهره‌مند شوند و یا در صورت اعزام به خدمت با داشتن شرایط قانونی از خدمت ترخیص می‌شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان عنوان کرد: مشمولان فارغ‌التحصیل پایه دوازدهم خرداد و شهریورماه سال ۱۴۰۱ دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت به تاریخ یکم مهرماه یا یکم آبان ماه ۱۴۰۲ می‌توانند با ارائه گواهی مجاز بودن انتخاب رشته (سازمان سنجش یا سازمان مرکزی دانشگاه | آزاد) به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کنند و پس از ثبت درخواست تمدید، اعزام خود را تا تاریخ یکم آذرماه ۱۴۰۲ تمدید کنند.

 وی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال سازمان در پیام‌رسان‌های داخلی (سروش، ایتا و روبیکا) به نشانی khabaresarbazi @ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

پایان پیام/74002/م/