اخبار سربازی

محمدعلی‌نژاد: فارغ‌التحصیلان دکتری نگران دوره سربازی خود نباشند

محمدعلی‌نژاد: فارغ‌التحصیلان دکتری نگران دوره سربازی خود نباشند

سجاد محمدعلی‌نژاد معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: ما برای تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و نخبگان چند طرح در نظر داریم که تاکنون اعلام نشده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به دغدغه جدی مسؤولان در حوزه فناوری گفت: یکی از دغدغه‌های جدی ما در حوزه توانمندسازی دانشجویان به‌ ویژه دانشجویان نخبه، کارآفرینی و وارد بازار کار شدن است، همچنین در نظر داریم در حوزه فناوری قابلیت‌ها و توانمندی‌های دانشجویان را در بخش نوآوری و ایده‌های جدید تقویت کنیم به طوریکه با در نظر گرفتن مالکیت فکری، طرح ایده‌ها آغاز می‌شود و به زودی ما این پروژه را هم ابلاغ می‌کنیم.

 به گفته وی، این طرح با این هدف اجرا می‌شود که دانشجویان ایده‌ها و نوآوری‌های خود را تبدیل به محصول کنند یا در اختیار مجموعه‌های دیگر قرار دهند.

محمدعلی‌نژاد درباره طرح دستیار فناوری نیز گفت: امسال طرح دستیاری تقویت می‌شود، کارآموزی و دستیار آموزشی از طریق دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. ثبت‌نام برای طرح دستیار فناوری در واحد‌ها و شرکت‌های دانش بنیان انجام و طی فرایندی با شرکت‌ها و مجموعه‌ها این ارتباط برقرار می‌شود.

* متولی طرح  اشتغال آفرینی و دستیار فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر است

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم افزود: فرد در دوره تحصیل درکنار انجام کار‌های آموزش به صورت تئوری آموزش‌های لازم را می‌بیند، همچنین در واحدهای فناوری مرتبط با رشته‌اش جزئیات کار شرکتی و عملی، آزمایشگاهی و تولید نمونه آزمایشگاهی و صنعتی با آشنایی با این شرکت‌ها آماده می‌شود که اگر بخواهد یک واحد فناوری راه اندازی کنند قابلیت آن را داشته باشد. متولی طرح  اشتغال آفرینی و دستیار فناوری مجموعه و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر این دانشگاه قرار داده‌ایم، از طریق دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.این طرح را خود دانشجویان ثبت‌نام می‌کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در پایان گفت: از ماه آینده آئین‌نامه دوره پسا دکتری و امریه پژوهش و فناوری ابلاغ می‌شود، فارغ التحصیلان دکتری که دوره سربازی خود را نگذراندند به عنوان گذراندن دوره سربازیشان می‌توانند در یک طرح و دوره پژوهش پسا دکتری شرکت کنند.

پایان پیام/