اخبار سربازی

715 هزار سرباز ارتشی «ماهر» شدند

715 هزار سرباز ارتشی «ماهر» شدند

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از برگزاری دومین جلسه هماهنگی و هم افزایی بین قرارگاه مهارت آموزی ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به میزبانی ارتش خبر داد.

وی افزود: در 6 سال گذشته ارتش توانسته 715 هزار و 586 نفر را آموزش مهارتی دهند که 305 هزار و 458 هزار نفر آموزش تخصصی دیده‌اند و گواهی مهارتی به این سربازان وظیفه اعطا شده است.

سردار کمالی با بیان اینکه 410 هزار و 128 هزار سرباز وظیفه توانسته‌اند در حوزه مهارت‌های عمومی آموزش ببینند افزود: بالغ بر 5 هزار نفر نیز توانسته‌اند در ارتش جمهوری اسلامی ایران وام خود اشتغالی دریافت کنند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به اینکه 26 قرارگاه مهارت آموزی ارتش در سراسر ارتش تشکیل شده است،گفت: در کلیه استان‌ها و نیروهای سراسر کشورطبق اعلام «امیر محمودی» قرارگاه مهارت آموزی تشکیل شده و همه فرماندهان ارشد استان‌ها به عنوان فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ارتش منصوب شده‌اند.

سردار کمالی اعلام کرد: 5 هزار و 824 کارگاه محیط واقعی کار در ارتش ثبت شده و برای اخذ 31 نمایندگی فنی و حرفه‌ای جوار پادگانی اقدامات لازم انجام شده که البته در حال حاضر 20 مرکز در حال احداث است و زیرنظام بومی سازی آموزش مهارت آموزی نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

پایان پیام/