بین الملل

شهید رئیسی مایه افتخار امت اسلامی بود

شهید رئیسی مایه افتخار امت اسلامی بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی امروز خود تاکید کرد: کشتار گسترده فلسطینی‌ها و گرسنگی دادن به صدها هزار تن از آنها از دید بایدن نسل کشی به شمار نمی‌رود!

وی در ادامه افزود: عجیب نیست که بایدن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را نسل کشی نمی‌داند چرا که آمریکا خود استاد این جنایات است و کارنامه سیاهی در این خصوص دارد.

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: رژیم صهیونیستی هرگز با کشتار فلسطینی‌ها به اهداف از پیش اعلام شده خود نمی‌رسد. آمریکا و تل آویو اعتراف کرده اند که اهداف تجاوز به غزه تغییر کرده است. از دید بایدن نابودی سیستم بهداشتی و محاصره غزه و ممانعت از ورود دارو و کشتار بیماران در این باریکه در کنار زنده به گور کردن بسیاری از آنها نسل کشی به شمار نمی‌رود.

وی ادامه داد: بله آوارگی صدها هزار فلسطینی و کشتار آنها در پناهگاه‌ها و بمباران نانوایی‌ها و چاه‌های آب از دید بایدن جنایت نیست. بندر شناور آمریکا در نوار غزه یک پایگاه نظامی است. خود آمریکا این مساله را با آوردن خودروهای زرهی و سیستم‌های دفاع هوایی افشا کرد.

عبدالملک الحوثی بیان کرد: اعلام از سرگیری ساخت شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری از سوی وزیر جنگ این رژیم یک اقدام خطرناک با هدف تقویت ریشه‌های اشغالگری به شمار می‌رود. تعرض به صحن‌های مسجدالاقصی توسط بن گویر جنایتکار و تهدیدات اخیر وی یک اقدام تحریک آمیز در قبال تمام مسلمانان است.

وی تاکید کرد: صهیونیست‌ها و رسانه‌های عبری زبان به گونه‌ای تحولات غزه را نشان می‌دهند که گویی درگیری فقط میان دشمن صهیونیستی و جنبش حماس است. وجدان انسان‌ها باید در برابر نسل کشی فلسطینی‌ها بیدار شده و کاری کند. اقدام سه کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین با وجود آنکه یک حرکت ناقص است اما گام سیاسی مهمی به شمار می‌رود. امیدواریم باقی کشورها نیز در این مسیر حرکت کنند.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد: در خصوص بیانیه دادستانی کل دادگاه کیفری باید این سوال را مطرح کنیم؛ چگونه دادستان کل میان نتانیاهوی جنایتکار و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رهبران فلسطین که از آرمان خود دفاع می کنند فرقی قائل نیست؟ کشورهای غربی که از حقوق گربه ها و دیگر حیوانات حرف می زنند خود را در نحوه تعامل با نسل کشی گسترده در غزه رسوا کردند. متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی کشورهای عربی هنوز از رسانه های خود علیه رهبران فلسطینی استفاده می کنند.

وی همچنین تاکید کرد: صهیونیست ها احساس خطر کرده اند و این احساس خطر به دلیل شکست در نوار غزه در میان محافل آنها گسترش پیدا کرده است. دامنه انزوای خارجی رژیم صهیونیستی در حال گسترش است چرا که وجهه جنایتکار این رژیم دیگر قابل پنهان کردن نیست.

رهبر انصارالله یمن در خصوص شهادت آیت الله رئیسی گفت: ما خود را در غم جمهوری اسلامی ایران به دلیل شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان شریک می دانیم. ایشان نماینده مواضع ایران در قبال مسائل مهم امت اسلامی بوده و با استواری این مواضع را اعلام می کردند. این در حالی است که بسیاری از رهبران جهان جوری صحبت می کنند مبادا آمریکایی ها عصبانی شوند.

وی بیان کرد: هیچ موضع گیری رسمی قدرتمند و آشکار و صریحی در قبال ملت یمن مانند موضع گیری ایران وجود نداشته است. حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع آیت الله رئیسی بیانگر روابط مثبت ایشان با مردم این کشور است.

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: آقای رئیسی یک رهبر اسلامی بود که امت اسلامی باید به ایشان با توجه به شایستگی های والایش در زمینه های اخلاقی و علمی افتخار کند. ایشان نمونه مطرحی در زمینه مسئولیت های خود و ارتباط با ملت به شمار می رود و بقیه رهبران جهان باید به این درس مهم توجه کنند.

وی در خصوص عملیات نیروهای یمنی گفت: عملیات مستقیم ما از سمت خاک یمن در آینده جهش بزرگی پیدا می کند. نیروهای مسلح یمن تاکنون ۱۱۹ کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس را هدف قرار داده اند. طی هفته جاری هشت عملیات با استفاده از ۱۵ موشک و پهپاد در دریای سرخ، دریای عرب، خلیج عدن و اقیانوس هند انجام دادیم. یکی از عملیات نظامی ما در دریای مدیترانه صورت گرفت.

در حال تکمیل