اخبار سربازی

خبر خوب| حمایت کنید! هر چه بخواهید می‌سازیم

خبر خوب| حمایت کنید! هر چه بخواهید می‌سازیم

گروه خبر خوب: تقویم زمستانی را که ورق بزنیم چهارمین روز از آغاز آن، بشریت را به حلول معجزه‌ای الهی نوید می‌دهد. میلاد پیامبر برگزیده خدا که به گفته رهبر انقلاب مبشر سعادت بشر و حامل پرچم توحید و تکریم انسان بود. 

*رئیس جمهور، میهمان سفره یلدای سربازان 

در هیاهوی روزگار شلوغ‌ و پلوغ فعلی، شاید طولانی‌ترین شب سال هم بهانه‌ای باشد برای دور هم جمع شدن‌ها و نشاندن لبخندی هر چند اندک بر لب پدران، مادران و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که مشغله های ریز و درشت روزمره حساب حال و احوالشان را از یاد ما برده است. اما از یک شب چله بشنوید در کنج سربازخانه‌ای در استان سرسبز گلستان. از جوان‌هایی که عطر هندوانه و طعم شیرینی و انار سفره یلدا هم نمی‌توانست دل‌تنگی هایشان را التیام بخشد، اما حضور یک میهمان سرزده حال دلشان را حسابی یلدایی کرد. حضور رئیس جمهوری که تصمیم گرفت شب چله امسالش را درکنار جوانانی دوست داشتنی و با شنیدن خاطرات و شیرین سخنی هایشان بگذراند، البته با طعم دلچسب انار و هندوانه شب یلدا. رئیسی در جمع سربازان گلستانی گفت: «شب یلدا در سنت ایرانی، شب حافظ‌خوانی،‌ شعرخوانی و دور هم نشستن و دید و بازدید است. یلدا شب امید و دلگرمی به آینده است؛ دور هم بودن و از حال هم خبر داشتن،‌ کاری پسندیده است که در این شب انجام می‌شود؛ شب یلدا نوعی شکرگزاری و توجه به خداست.»

چند برگی که قرار است پیک دیداری همیشگی باشند 

*تحفه ای که از برکات اربعین است

محال است کسی منکر تأثیر دل‌چسب سفر بر حال‌وهوای دل شود. سفرهایی که شاید در اوضاع‌واحوال این روزها، از وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده گرفته تا شلوغی وقت و نداشتن فراغت و هرچند کوتاه و دیربه‌دیر، کلی انرژی بخش باشند. البته برای ما ایرانی‌ها کنار تمام سیاحت‌ها و گشت‌وگذارها سفرهای زیارتی جایگاهی ویژه دارند. پس بشنوید یک خبر خوب درباره‌ سفری زیارتی که چند سالی است دل ها را بدجور هوایی خودش کرده‌است:« به گفته رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گذرنامه زیارتی در ابتدا تنها برای سفر زیارتی اربعین صادر شده بود. طبق مذاکراتی که با کشور عراق بعد از ایام اربعین انجام شد زائران می‌توانند در طول سال با گذرنامه زیارتی به کشور عراق سفر کنند. در ضمن در آینده با انجام مذاکراتی با کشورهای مقابل می‌توان از این گذرنامه برای سفرهای حج و سفر به سوریه هم استفاده کرد.» به امید سفرهای پی در پی با دل‌های شاد برای تمام مردمان سرزمین دوست‌داشتنیمان ایران.

*حمایت کنید!  هر چه بخواهید می سازیم

لباس همت و غیرت برازنده هر قامتی نیست، مرد می‌خواهد و مردانگی. غرور می‌خواهد و غیرت. باید پای می‌شودها و می‌توانیم‌ها آن‌قدر ایستاد تا همه‌ حرف‌ها جامه عمل بپوشند و چقدر غرورآفرین است پای درد دل‌های مردانی بنشینی که از باور می‌گویند. رجز خوانیشان دل هر ایرانی را قرص می‌کند و حرف حسابشان تنها یک چیز است؛ آن‌ها فقط حمایت می‌خواهند و البته امیدوار کردن جوان‌های این سرزمین به آینده‌ای که بدون شک روشن روشن است. «کارگران هپکوی اراک در حاشیۀ رونمایی از بزرگترین بیل زنجیری هیدرولیکی خطاب به رئیس تامین اجتماعی : حمایت کنید هرچه بخواهید می‌سازیم.»

*این بار فریاد دادخواهی مردم غزه از حنجره ژاپنی ها به گوش می رسد 

  از آنجا که ماجرای مظلومیت مردم غزه و جنایات عمیق و کهنه صهیونیست ها همچنان ادامه دارد شنیدن فریاد دادخواهی از سرتاسر این کره خاکی آن‌هم در سالروز میلاد پیامبری که همچون سایر فرستادگان پروردگار برای نجات بشریت مبعوث شد خالی از لطف نیست. حامیان ژاپنی فلسطین با شعار «شرم بر شما زمانی که در نسل کشی شریک هستید»، در مقابل مقر شرکت هواپیمایی ژاپنی «ایدوچو» که با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کند، تظاهرات کردند تا آن را مجبور به قطع روابط کنند. در کلام رهبرمان آمده است:«اگر حضرت عیسی مسیح (ع) امروز در میان ما بود، لحظه‌ای را برای مبارزه با سردمداران ظلم و استکبار جهانی از دست نمی داد و گرسنگی و سرگردانی میلیاردها انسانی را که به‌وسیله قدرت‌های بزرگ، استثمار و به جنگ و فساد و ستیزه خویی سوق داده می شوند، تحمّل نمی کرد.» این همه اعتراض در گوشه و کنار جهان نشان از مقاومت و ایستادن پای دفاع از حریم مظلوم دارد. به امید ریشه کن شدن ظلم و جور  با ظهور منجی موعود.

او برای نجات بشر آمده بود و باز هم با منجی موعود خواهد آمد ...    

*درس هایی از فرستاده پروردگار

* از نبی اکرم (ص) نقل شده است : حواریون به عیسی بن مریم (ع) عرض کردند : ای روح الله با چه کسی هم نشینی کنیم ؟ فرمود با کسی بنشینید که دیدار او خدا را به یاد شما آورد و گفتار او بر آگاهی شما بیافزاید و عمل او شما را به آخرت علاقه مند کند . 
* حضرت عیسی (ع) با حواریون از راهی گذر می کردند. به مردار سگی رسیدند. حواریون گفتند چقدر این سگ بوی بدی دارد. حضرت فرمودند : این سگ چه دندانهای سفیدی دارد! با این سخن آموختند که در کنار بدی خوبی را نیز می توان دید. 
*حضرت عیسی(ع) می فرمایند:« خوشا به حال کسی که ترک کند شهوت حاضری را برای ثوابی که به او وعده کرده اند و ندیده است.»
*از امام رضا (ع) آمده است عیسی بن مریم (ع) به حواریون گفت:« ای بنی اسرائیل! هنگامی که دین شما سالم بود بر دنیای از دست رفته خود تاسف نخورید. دنیا پرستان هنگامی که دنیایشان سالم است برای آن چه از دینشان رفته است تاسف نمی خورند.»
*عیسی بن مریم (ع) می فرمایند:«سه ویژگی در مال است: یا از راه حرام کسب می کند که عقاب دارد یا از حلال کسب و در غیر جایگاه مصرفش، خرج می کند که آن نیز عقاب دارد. یا این که از حلال کسب و در جایگاه مصرفش خرج می کند که اصلاح مال، او را به عبادت پروردگارش مشغول می سازد». 

*خوش‌خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توییتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

پایان پیام/