بین الملل

هیأت حماس قاهره را بدون هیچ‌گونه پیشرفت در مذاکرات ترک کرد

هیأت حماس قاهره را بدون هیچ‌گونه پیشرفت در مذاکرات ترک کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام ارشد گروه‌های مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با المیادین تأکید کرد که همه تلاش‌های میانجی‌گران برای دستیابی به توافق و مبادله اسرا، به علت لجاجت و ناسازگاری رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شده است.

این مقام ارشد مقاومت افزود: هیأت رهبری مقاومت فلسطین با استناد به مواضع ملی مورد تأیید همه گروه‌های فلسطینی به قاهره رفت. مطالبات فلسطینی‌ها روشن است و بدون دستیابی به آنها، هیچ توافق یا معامله‌ای برای مبادله اسرا وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: خواسته‌های فلسطینی‌ها شامل آتش‌بس فوری، خروج نظامیان اشغالگر و بازگشت آوارگان به نوار غزه و بازسازی آن، باز کردن همه گذرگاه‌ها برای ارسال کمک‌ها، شکستن محاصره و توافق واقعی برای مبادله اسرا است.

این مقام ارشد فلسطینی با اشاره به اینکه «تاکنون پیشرفتی در مذاکرات صورت نگرفته است»، تصریح کرد: رسانه های صهیونیستی برای فریب افکار عمومی خود به دروغ‌پردازی و جعل اخبار می‌پردازند و در صورت وجود هر گونه نکته جدید در مذاکرات، منابع رسمی رسانه‌ای آن را به اطلاع ملت فلسطین خواهند رساند.

همچنین یک عضو ارشد جنبش حماس به شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که هیأت مذاکره کننده این جنبش امروز دوشنبه قاهره را با هدف رایزنی با کادر رهبری حماس ترک کرده است.

این عضو ارشد حماس تأکید کرد که تا کنون هیچ پیشرفتی در مذاکرات حاصل نشده و رژیم صهیونیستی به هیچ یک از مطالبات حماس پاسخ نگفته است.

همه این تحولات در حالی است که منابع مصری از پیشرفت در مذاکرات آتش بس بین حماس و رژیم صهیونیستی در قاهره خبر داده‌اند.